بلاگ سینما

معرفی برگزیدگان سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر

سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اجرای رضا میرکریمی به پایان خود رسید. در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر که مهمان چهره‌های مشهوری مانند پل شریدر بود، به برگزیدگان هر رشته جوایزی اهدا شد. مشخص است که مهم‌ترین جایزه هر جشنواره فیلمی، جایزه بهترین فیلم است. بهترین فیلم سینمایی سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر فیلم «جوان روسی» ساخته الکساندر زولوتوخین شناخته شد. این فیلم سینمایی جایزه بهترین فیلم اول را نیز دریافت کرد. فهرست کامل برگزیدگان سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر به شرح زیر است:

جایزه نت‌ پک : 

  • فیلم خط باریک قرمز به کارگردانی فرزاد خوشدست از ایران

دیپلم افتخار بهترین فیلم بین الادیان : 

  • فیلم شکستن همزمان بیست استخوان به کارگردانی جمشید محمودی از افغانستان

دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند بخش «جلوگاه شرق» از دیدگاه منتقدان بین‌المللی:

  • فیلم اعلان به کارگردانی محمود فاضل جوشکون از ترکیه و بلغارستان

دیپلم افتخار صلح:

  • فیلم امینه به کارگردانی ایمن زیدان از سوریه

تندیس و دیپلم افتخار جایزه محمد امین (ص):

  • فیلم حمید به کارگردانی اعجاز خان از هند

تندیس بهترین فیلم اول : 

  • فیلم جوان روسی به کارگردانی الکساندر زولوتوخین از روسیه

تندیس بهترین فیلم کوتاه آسیایی : 

  • فیلم قربانی به کارگردانی مهدی محمدنژادیان از ایران

تندیس بهترین کارگردان آسیایی : 

  • هو منگ برای فیلم عبور از مرز از چین

دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند آسیایی : 

  • فیلم شکستن همزمان بیست استخوان به کارگردانی جمشید محمودی از افغانستان

تندیس بهترین فیلم بلند آسیایی : 

  • فیلم جای خالی دوست به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدعلی طالبی از ایران

سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه : 

  • فیلم افراط منجی ماست به کارگردانی مورگان زیورلا-پتی از سوئد

سیمرغ سیمین جایزه ویژه هیات داوران : 

  • بهترین طراحی لباس برای فیلم پرنده بهاری به کارگردانی جینگ ژیانگ لی از چین

تندیس سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد : 

  • جسپر کریستنسن برای فیلم پیش از ژاله به کارگردانی مایکل نوئر از دانمارک

دیپلم افتخار بازیگر مرد : 

  • علی مصفا برای فیلم جهان با من برقص به کارگردانی سروش صحت

تندیس سیمرغ سیمین بهترین بازیگر زن : 

  • مارتینا آپوستولووا برای فیلم ایرینا به کارگردانی نادژدا کزه‌وا از بلغارستان

تندیس سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه : 

  • گرنوت کرا و اولیور هافنر برای فیلم واکرسدوروف به کارگردانی اولیور هافنر از آلمان

تندیس سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی : 

  • سروش صحت برای فیلم جهان با من برقص از ایران

سیمرغ زرین بهترین فیلم : 

  • فیلم جوان روسی به کارگردانی الکساندر زولوتوخین و تهیه کنندگی ادوارد پیچوگین و الکساندر سوخوروف از روسیه

منبع: fajriff.com

0 امتیاز

1 0
معرفی برگزیدگان سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه های شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
ترافیک مصرفی برای کاربران ویژه نیم بهاء محاسبه می شود.

ابتدا در سایت
ثبت نام کنید و بعد اشتراک خریداری کنید.
 
خرید اشتراک